100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę – wydarzenia w naszej gminie

Zbliża się 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszej gminie szykuje się kilka uroczystości oraz wydarzeń z tej okazji.

„Rekord dla Niepodległej” w PSP Bezrzecze

Nauczyciele i dzieci będą brały udział we wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego. Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zapraszają wszystkie przedszkola, szkoły oraz placówki oświatowe w kraju i za granicą do włączenia się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

 

„Bieg Stulecia-Bieg Niepodległości” w Stolcu 

Coś dla miłośników biegania. 10.11.2018 r. (sobota) o godz. 11.00 na terenie boiska sportowego w Stolcu odbędzie się bieg na dystansie 5 km w ramach akcji „Bieg Stulecia-Bieg Niepodległości”.
Organizatorami tej imprezy są Wójt Gminy Dobra oraz Stowarzyszenie „Biegam Bo Lubię Team Police”. Zapisy chętnych odbywają się na stronie internetowej: www.biegambolubiepolice.pl. Tam również znajduje się regulamin biegu.

 

 

 

Koncert w Dobrej

Coś dla miłośników dobrej muzyki. 11 listopada o godz. 16:00 msza święta w kościele parafialnym w Dobrej, a po mszy koncert muzyki polskiej, patriotycznej i filmowej.

 

 

Koncerty w Mierzynie

11 listopada w kościele parafialnym w Mierzynie odbędą się koncerty pieśni patriotycznych, przygotowane przez panią Izabelę Chlubek i pana Ryszarda Galanta, przez chór Credo oraz Teatr Słowa: będą się one odbywały po Mszach świętych o godz. 9.00; 10.30 i 12.00, 13.30.

Zaś koncert przygotowany przez panią Krzysztofę Romanowską z dziećmi ze szkoły podstawowej z Mierzyna, odbędzie się 18 listopada po Mszy Świętej o godz. 13.30.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.